The world of Rugby League.

rleague.com

Teams: Round 22 Ron Massey Cup

Teams for Round 22 of the NSWRL Ron Massey Cup.
Teams: Round 22 Ron Massey Cup
by rleague.com

Auburn Warriors Vs Kingsgrove Colts
Lidcombe Oval, Saturday, August 31
Kick-off: 1.00pm
Referee: Scot Murray

Auburn

1. Cliff Nye
2. Ray Tafokitau
3. Ryan Wilson
4. Heka Nanai
5. Fiteli Fatai
6. Alex Seini
7. Arthur Little
8. Sione Tovo
9. Luke Ferry
10. Tupou Iongi
11. Will Mitchell
12. Makahesi Makatoa
13. Chris Salem

14. Robbie Kamoto
15. Pat Mafi
16. Hala Akauola
17. Daniel Tuulau
19. Gerrard McCallum
20. Jordan Bowles

COACH: Darren Maroon

Kingsgrove

1. Sam MADAH
2. Daniel MOOKA
3. Vincent LEULUAI
4. Misieli VAIKELI
5. Jake BEETSON
6. Daniel HANSELL
7. Braiden BATISTE
8. Zac WEDESWEILLER
9. George KEATES
10. Temata RANGI
11. John MURDACA
15. Matt BAKER
13. Petros THANOS

14. Dion HARRIS
16. Josh GRAHAM
17. Jayden HARVEY
20. Armin PRIPUZOVIC

COACH: Sam AYACHE


Mounties Vs The Entrance Tigers
Aubrey Keech Reserve, Saturday, August 31
Kick-off: 3.00pm
Referee: Adam Cassidy

Mounties

1. Theo Leato
2. Tim Tautuaa
3. Wayne Dargan
4. Vinnie Uelese
5. Joel Patullo
6. David Farkas
7. Brett Lahey
8. Tere Glassie
9. Sam Brunton
10. Mitch Cahalane
11. Grant Lahey
12. Fred Pakutoa
13. Jason Green

14. John Leiataua
15. Tunui Maurangi
16. Jason Antonelli
17. Luke Speechley

COACH: Eddie Flahey

The Entrance

1. Jamen McLeod
2. Scott Peachey
3. Mason Harrison
4. Brad Chatfield
5. Perry Lebroque
6. Scott Jones
7. Arana Taumata
8. Sinbad Kali
9. Troy Woodley
10. Dylan Theurjehr
11. Jye Newton
12. Alan Munro
13. Troy Adams

14. David O’Neill
15. Rhys Pritchard
16. Sebastian Vourlos
17. Tim Nawaqatabu
18. Jacob Saifiti
19. Nathan McCartin
20. Daniel Saifiti

COACH: Jamy Forbes


Cabramatta Two Blues Vs Western Suburbs Magpies
New Era Stadium, Saturday, August 31
Kick-off: 4.00pm
Referee: Jeff Hartup

Cabramatta

1. Don THOMPSON
2. Jason GRAY
3. Danny CRAY
4. Danny BARAKAT
5. Chris TARIPO
20. James TROTTER
7. Blake CAVALLARO
8. Pat LENNARD
9. Tiger VATUVEI
10. Ene FOLAU
11. Matt HALL
12. Nick ESHMAN
13. Henry TAUFAAO

6. Charlie LATULIPE
15. Fetongi TUIAVANU
17. Jerry KEY
18. Judah LAVULU
19. Max NAPA

COACH: Chris YATES

Western Suburbs

1. Sam Aiga
2. Fusi Toutai
3. Micheal Mate
4. Jerome Mose
5. Amanono Tovio
6. Micheal Stevens
7. Nathan Waters
8. Dean Rysko
9. Dayne Craig
10. Sonny Bristow
11. Seffa Silafau
12. Tom Morrison
13. David Atuau

14. Sean Connor
15. Mason Talolua
18. Fred Tevago
24. Todd Makajev

COACH: Leo Epifania


Wentworthville Magpies Vs Guildford Owls
Ringrose Park, Sunday, September 1
Kick-off: 1.20pm
Referee: Damian Briscoe

Wentworthville

1. MATTHEW COLLINS
2. HENRY RAIWALUI
3. MARK TUATTI
4. DANIEL PENESE
5. ARTHUR TAKAPU
6. BRENDAN WATERS
7. MATTHEW PLACE
8. FRANCIS TUIGAMALA
9. SIMON GREAVES
10. NATHAN ARMIT
11. NETANI SUKA
12. VALU NASIO
13. MITCHELL STANFIELD [c]

16. JASON STRICKLETON
22. TYRONE VIIGA
23. JEROME MACKENZIE
24. TAUNAOLA KEI

COACH: ALEX CHAN

Guildford

1. Asipeli LAVAKA
2. Michael LUONG
3. Nathan DAVIS
4. Peter IRWIN
5. Richard WILLIAMS
6. Jason VIDAL
7. Mark DAOUD
8. Charlie FARAH
9. Dave MANSOUR
10. Casey ELLIS
11. Dylan MCKEOWN
12. Chris SAAB
13. Ben ELLIS

14. Sean MCGUINESS
15. Jarrod AZAR
16. Tui KAMIKAMICA
17. Willam SIALI

COACH: Steve GHOSN


Blacktown Workers Vs Burwood North Ryde United
HE Laybutt Sports Complex, Sunday, September 1
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman

Blacktown

1. SCOTT BUCKLEY
2. LES NGALUAFE
3. DOM BREMETTA
4. JEAN LUC KNOX
5. SAKIO DIBECI
6. JARROD BRACKENHOFFER
7. TYSON OORAKI
8. LATU FIFITA
9. AARON WRIGHT
10. DAVID ANDJELIC
11. CHAD GRANT
12. BRADY CHESHIRE
13. HAMILTON VAALEUPA

14. JOSH FRAZER
15. YAHIA MASRI
16. WILLIE LAFOLAFO
17. LIVINGSTON AFA

COACH: ADAM TUITE

Burwood

1. Mitch HENDERSON
2. Maaloga KONELIO
3. Joe ULUIBAU
4. Joe ROKOQO
5. Jordan TONGAHAI
6. Matt EVANS
7. Ryan MILLARD
8. Elias SUKKAR
9. Kurt ALDRIDGE
10. Tarek EL MASRI
11. Joe MATAELE
12. Joe FLINT (c)
13. BJ NATHAN

15. Sione FAKAHUA
16. Pati ENI
17. Tim WINITANA
18. Ali MUSRI
22. Ilija RADAN

COACH: Nyke Aaron ZAMMIT & Andrew EMELIO


Asquith Magpies Vs Windsor Wolves
Storey Park, Sunday, September 1
Kick-off: 3.00pm
Referee: Kasey Badger
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H 100.1FM (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)

Asquith

1. Brad HORDER
2. Sione ALA
3. Matt HURD
4. Luke McDONALD
5. Josh NICHOLLS
6. Jack HAWKINS
7. Aaron GROOME
8. Ryan WHEELER
9. Dyaln VAN NOORT
10. Mark MEREDITH
11. Ina PAPERA
12. Joel LATHAM
13. Brendan HURD

14. Luke JAY
15. Ben KIRKLAND
16. Desai GUPWELL
17. Robert WILLIAMS

COACH: Paul POLLARD

Windsor

1. Jake Butler-Fleming
2. Joshua Jay
3. Alan Eisenhuth
4. Eddie Aiono
5. Chris Aunese-Scanlan
6. Kieren Croft
7. Eli Makaui
8. Hutch Maiava
9. Blake Dunscombe
10. Chris Satae
11. Clay Robinson
12. Shenelle Haumono
13. Rangi Tagaloa

14. Ryan Tramonte
15. Campbell Battye-Smith
16. Jack Quealey
17. PJ Cartwright

COACH: Brad Prior

Source: www.nswrl.com.au




Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories