The world of Rugby League.

rleague.com

Teams: Round 17 Ron Massey Cup

Teams for Round 17 of the NSWRL Ron Massey Cup.
Teams: Round 17 Ron Massey Cup
by rleague.com

Mounties Vs Kingsgrove Colts
Aubrey Keech Reserve, Saturday, July 27
Kick-off: 1.15pm
Referee: Damian Briscoe

Mounties

1. Michael Bani
2. Tim Tautuaa
3. Malakai Watene-Zelezniak
4. Vinnie Uelese
5. Theo Leato
6. David Farkas
7. Brett Lahey
8. Tunui Maurangi
9. Lancen Joudo
10. Adam Tangata
11. Grant Lahey
12. Nick Kassis
13. Tim Baldwin

14. Tere Glassie
15. Fred Pakutoa
16. Blake Davies
17. Graham Levu
19. Daniel Arona
20. Marco Muscatello
23. PJ Asiata

COACH: Eddie Flahey

Kingsgrove

1. Brett MANNING
2. Gary STOCKMAN
3. Graeme SUAPOE
4. Jake BEETSON
5. Omar KASSEM
6. Daniel HANSELL
7. Guy KENJAR
8. Josh GRAHAM
9. Dion HARRIS
10. Thibaud BRACONNIER
11. Chad RENNIE
12. Matt BAKER
13. Petros THANOS

15. Mahar ALFAS
16. Armin PRIPUZOVIC
17. Mitch MAMARY
18. Zac WEDESWEILLER

COACH: Sam Ayache
  
  
Asquith Magpies Vs Western Suburbs Magpies
Storey Park, Saturday, July 27
Kick-off: 3.00pm
Referee: Jeff Hartup
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H 100.1FM (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)

AsquithRMC

1. Sione ALA
2. Brad HORDER
3. Josh NICHOLLS
4. James WORKMAN
5. Curtis JOHNSTON
6. Jack HAWKINS
7. Aaron GROOME
8. Steve MEREDITH
9. Luke JAY
10. Mark MEREDITH
11. Ina PAPERA
12. Joel LATHAM
13. Ryan WHEELER

14. Adam KALCINA
15. Luke McDONALD
16. Desai GUPWELL
17. Jack LEE-HANG
18. Ben KIRKLAND
19. Josh PORTLOCK
20. Justin EVES
21. Paul KATIA
22. Paul SAGALA

COACH: Paul Pollard

Western Suburbs

1. Sam Aiga
2. Fusi Toutai
3. Jerome Mose
4. Trent Jennings
5. Amanono Tovio
6. Michael Stevens
7. Nathan Waters
8. Sonni Paasi
9. Dayne Craig
10. Mason Talolua
11. Dean Rysko
12. Thomas Morrison
13. Sonny Bristow

15. David Atuau
26. Chris Standing
27. Matiasi Toutai
28. Todd Makejev

COACH: Leo Epifania
  
  
Blacktown Workers Vs Cabramatta Two Blues
HE Laybutt Sports Complex, Saturday, July 27
Kick-off: 3.00pm
Referee: Lawrence McDonell

Blacktown

1. Scott Buckley
2. Lesley Ngauluafe
3. Akeripa Tia Kilifi
4. Jean Luc Knox
5. Sakio Dibeci
6. Jarrod Brackenhoofer
7. Jake Attard
8. Latu Fifita
9. Aaron Wright
10. David Andjelic
11. Jake Shearer
12. Chad Grant
13. Kurt Horton

15. Yahia Masri
16. Hamilton Vaaleupa
17. Brady Cheshire
18. Willie Lafolafo
19. Rima Kamoe
20. Livingston Afa
21. Domenic Brunetta

COACH: Adam Tuite

Cabramatta

1. Donny THOMPSON
2. Jason GRAY
3. James TROTTER
4. Danny BARAKAT
5. Danny CRAY
6. Trent TROTTER
7. Blake CAVALLARO
8. Pat LENNARD
9. Tiger VATUVEI
10. Ene FOLAU
11. Matt HALL
12. Jerry KEY
13. Henry TAUFAAO

14. Fetongi TUINAUVAI
15. Nick ESHMAN
18. Kieran EDWARDS
19. Max NAPA

COACH: Chris Yates
  
 
Windsor Wolves Vs Auburn Warriors
Windsor Sports Complex, Saturday, July 27
Kick-off: 4.00pm
Referee: Kasey Badger

Windsor

1. Alan Eisenhuth
2. Joshua Jay
3. Kieren Croft
4. Eddie Aiono
5. Chris Aunese-Scanlan
6. Ben Stewart [c]
7. Eli Makaui
8. Hutch Maiava
9. Blake South
18. Felise Kini Taukafa
11. Clay Robinson
12. Shenelle Haumono
13. Ryan Tramonte

10. Chris Satae
14. Sam Hollis
15. Rangi Tagaloa
16. Iszak Taalili
17. Blake Dunscombe
19. PJ Cartwright
21. Adam Williams

COACH: Brad Prior

Auburn

1. Cliff Nye
2. Michael Cummins
3. Ray Tafokitau
4. Heka Nanai
5. Harmony Hunt
6. Lindon McGrady
7. Arthur Little
8. Sione Tovo
9. Luke Ferry
20. Tupou Iongi
11. Pat Mafi
12. Chris Salem
13. Damien Mostyn

14. Henry Ah-Sam
15. Josh Gill
16. Will Mitchell
17. Daniel Tuulau
18. John Kite

COACH: Darren Maroon
 
 
Wentworthville Magpies Vs The Entrance Tigers
Ringrose Park, Sunday, July 28
Kick-off: 1.20pm
Referee: Chris Treneman
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H 100.1FM (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)

Wentworthville

18. BRENDAN WATERS
3. DOMINIC REARDON
1. CECIL MACKENZIE
2. KJ MACKENZIE
5. ARTHUR TAKAPU
6. AARON FLUKE
7. MATTHEW PLACE
14. NETANI SUKA
9. BRENDAN MCKINNON
10. TYRONE VILGA
4. PATRICK MATAELE
12. VALU NASIO
13. MITCHELL STANFIELD [c]

11. SOLOMONE LASALO
19. JEROME MACKENZIE
22. ISAAC MALIOTA
23. MATTHEW HUNT

COACH: Alex Chan

The Entrance

1. Jamen McLeod
2. Scott Peachey
3. Rhys Pritchard
4. Brad Chatfield
5. Robbie Daniels
6. Jake Fitzpatrick
7. Arana Taumata
8. Sinbad Kali
9. Troy Woodley
10. Ryan Dalziel
19. Jay Heming
12. Alan Munro
13. Troy Adams

14. Mason Harrison
15. Jye Newton
16. Sebastian Vourlos
17. Tim Nawaqatabu

COACH: Jamy Forbes
 
  
Burwood North Ryde United Vs Guildford Owls
TG Milner, Sunday, July 28
Kick-off: 3.00pm
Referee: Scot Murray

Burwood North Ryde

1. Hamilton HUGHES
2. Matt EVANS
3. Joe ULUIBAU
4. Joe ROKOQO
5. Jordan TONGAHAI
6. Joshua PHILLIPS
7. Ryan MILLARD
8. Jordan TUIVAII
9. Kurt ALDRIDGE
10. Ali MUSRI
11. Joe MATAELE
12. Joe FLINT (c)
13. BJ NATHAN

14. Daniel FEPULEAI
15. Sione FAKAHUA
16. Elias SUKKAR
17. Tarek EL MASRI

COACH: Nyke Aaron Zammit & Andrew Emelio

Guildford

1. Connor BROADHURST
2. Eric AUKAFOLAU
3. Nathan DAVIS
4. Peter IRWIN
5. Asipeli LAVAKA
6. Sam GORMAN
7. Anthony FARAH
8. Charlie FARAH
9. Luke FAHEY
10. Casey ELLIS
11. Tepai TEPU SMITH
12. Chris SAAB
13. Dylan McKEOWN

14. Willam SIALI
15. Jarrod AZAR
16. Michael Luong
17. Richard WILLIAMS

COACH: Steve Ghosn

Source: www.nswrl.com.au




Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories