The world of Rugby League.

rleague.com

Teams: Round 14 Ron Massey Cup

Teams for Round 14 of the NSWRL Ron Massey Cup.
Teams: Round 14 Ron Massey Cup
by rleague.com

Kingsgrove Colts Vs The Entrance Tigers
Hurstville Oval, Saturday, July 6
Kick-off: 2.15pm
Referee: Damian Briscoe

Kingsgrove

1. Brett MANNING
2. Omar KASSEM
3. Graeme SUAPOE
4. Misieli VAIKELI
5. Lance OGO-FAATAGI
6. Guy KENJAR
7. Aidan CARNEY
8. Zac WEDESWEILLER
9. Daniel HANSELL
10. Temata RANGI
11. Adam SHEPPARD
12. Matt BAKER
13. Petros THANOS [c]

15. Lolo FUANAKI
16. Josh GRAHAM
17. Thibaud BRACONNIER
18. John MURDACA

COACH: Sam Ayache

The Entrance

1. Jamen McLeod
2. Scott Peachey
3. Brad Chatfield
4. Mason Harrison
5. Harley Ridge
6. Matt Killick
7. Arana Taumata
8. Sinbad Kali
9. Troy Woodley
10. Sebastian Vourlos
18. Jye Newton
12. Ryan Jowett
13. Troy Adams

14. Robbie Daniels
15. Dylan Theurjheur
16. Jay Heming
17. Tim Nawaqatabu

COACH: Jamy Forbes
 
 
Western Suburbs Magpies Vs Blacktown Workers
Campbelltown Sports Stadium, Sunday, July 7
Kick-off: 2.00pm
Referee: Scot Murray

Western Suburbs

1. Sam Aiga
2. Tuiniua Paiaaua
3. Jerome Mose
4. Tala Mapesone
5. Amanono Tovio
6. Michael Stevens
7. Nathan Waters
8. Dean Rysko
9. Dayne Craig
10. Fredrick Tevaga
11. Mason Talolua
12. Thomas Morrison
13. Sonny Bristow

15. David Atuau
16. Limoni Kamuta
17. Chris Standing
31. Todd Makejev

COACH: Leo Epifania

Blacktown Workers

1. SCOTT BUCKLEY
2. LESLIE NGALAUFE
3. AKERIPA TIA KILIFI
4. JEAN LUC KNOX
5. SAKIO DIBECI
6. JARROD BRACKENHOFFER
7. HARRIS MOELASI
8. LATU FIFITA
9. JAKE ATTARD
10. CHAD GRANT
11. JAKE SHEARER
12. KURT HORTON
13. HAMILTON VALEPUA

14. JOSH FRASIER
15. EDDIE TO’O
16. WILLIE LAFOLAFO
17. DAVID ANDJELIC
18. LOTA FIALLI
19. SILIPA TUIGMALA

COACH: Adam Tuite
  
 
Cabramatta Two Blues Vs Mounties
New Era Stadium, Sunday, July 7
Kick-off: 3.00pm
Referee: Jeff Hartup

Cabramatta

1. Donny THOMPSON
2. Jason GRAY
3. James TROTTER
4. Danny BARAKAT
5. Danny CRAY
6. Henry TAUFAAO
7. Blake CAVALLARO
8. Pat LENNARD
9. Tiger VATUVEI
10. Jason THOMPSON
11. Pierce SAPSFORD
12. Matt HALL
13. Nick ESHMAN

14. Kieran EDWARDS
15. Tuki JACKSON
16. Ene FOLAU
17. Jerry KEY

COACH: Chris Yates

Mounties

1. Malakai Watene-Zelezniak
2. Tim Tautuaa
3. Wayne Dargan
4. Vinnie Uelese
5. Suni Fatialofa
6. David Farkas
7. Blake Davies
8. Uiti Baker
9. Sam Brunton
10. Pat Galea
11. Adam Tangata
12. Grant Lahey
13. Tim Baldwin

14. Inoke Vunipola
15. Tunui Maurangi
16. Billy King
17. Theo Leato
18. Nick Kassis
20. Brett Lahey

COACH: Eddie Flahey
 
 
Auburn Warriors Vs Wentworthville Magpies
Lidcombe Oval, Sunday, July 7
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman

Auburn

1. Cliff Nye
2. Michael Cummins
3. Ray Tafokitau
4. Heka Nanai
5. Keiron Pope
6. Gerard McCallum
7. Arthur Little
8. Sione Tovo
9. Luke Ferry
19. Will Mitchell
11. Alby Boaza
12. Chris Salem
13. Damien Mostyn

14. Tyrone Shelley
15. Pat Mafi
16. Hala Akauola
17. Daniel Tuulau
20. Tupou Iongi

COACH: Darren Maroon

Wentworthville

1. CHARLIE HEREKOTUKUTUKU
2. DOMINIC REARDON
3. CECIL MACKENZIE
4. PATRICK MATAELE
5. ARTHUR TAKAPU
6. AARON FLUKE
7. MATTHEW PLACE
22. WALTER VAEAU
9. MATTHEW HUNT
10. NATHAN ARMIT
11. SOLOMONE LASALO
12. VALU NASIO
13. MITCHELL STANFORD [c]

14. NETANI SUKA
15. TYRONE VILGA
17. TIM WYNN
23. BRENDAN MCKINNON

COACH: Alex Chan
 
 
Guildford Owls Vs Windsor Wolves
McCredie Park, Sunday, July 7
Kick-off: 3.00pm
Referee: Kasey Badger

Guildford

1. Peter IRWIN
2. Halaufua LAVAKA
3. Ethan TANGIRA
4. Richard Williams
5. Eric AUKAFOLAU
6. Ryan MATTERSON
7. Mark DAOUD
8. Charlie FARAH
9. Luke FAHEY
10. Casey ELLIS
11. Jordon ABOUHAIDER
12. Chris SAAB
13. Dylan McKEOWN

14. Tui KAMIKAMICA
15. Jarrod AZAR
16. Michael KI
17. Anthony FARAH
18. Asipeli LAVAKA

COACH: Steve Ghosn

Windsor

1. Alan Eisenhuth
2. Joshua Jay
3. Kieren Croft
4. Jake Butler-Fleming
5. Eddie Aiono
6. Ben Stewart [c]
7. Jake Maklouf
8. Hutch Maiava
9. Blake South
10. Sam Hollis
11. Iszak Taalili
12. Shenelle Haumono
13. Ryan Tramonte

14. Rangi Tagaloa
15. Clay Robinson
16. Chris Aunese-Scanlan
17. Eli Makaui
18. Felise Kini Taukafa

COACH: Brad Prior
 
 
Asquith Magpies Vs Burwood North Ryde United
Storey Park, Sunday, July 7
Kick-off: 3.00pm
Referee: Drew Oultram
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Triple H 100.1FM (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)

Asquith

1. Sione ALA
2. Brad HORDER
3. Luke MCDONALD
4. James WORKMAN
5. Blake NICHOLS
6. Jack HAWKINS
7. Arthur MEREDITH
8. Steve MEREDITH
9. Luke JAY
10. Mark MEREDITH
11. Brendan HURD
12. Joel LATHAM
13. Ryan WHEELER

14. Ina PAPERA
15. Lochlan PIPER
16. Desai GUPWELL
17. Josh NICHOLLS

COACH: Paul Pollard

Burwood North Ryde

1. Hamilton HUGHES
2. Maaloga KONELIO
3. Joe ULUIBAU
4. Joe ROKOQO
5. Mitchell STEVENS
6. Joshua PHILLIPS
7. Ryan MILLARD
8. Ali MUSRI
9. Kurt ALDRIDGE
10. Tarek EL MASRI
11. Ilija RADAN
12. Pati ENI
13. Joe FLINT (c)

14. Shae JARVIS
15. Sione FAKAHUA
17. Billy BALEILOMALOMA
25. BJ Nathan

COACH: Nyke Aaron Zammit & Andrew Emelio

Source: www.nswrl.com.au


Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories