The world of Rugby League.

rleague.com

Teams: Round 11 Ron Massey Cup

Teams for Round 11 of the NSWRL Ron Massey Cup.
Teams: Round 11 Ron Massey Cup
by rleague.com

Kingsgrove Colts Vs Auburn Warriors
WIN Jubilee Oval, Saturday, June 15
Kick-off: 2.45pm
Referee: Jarrod Cole

Kingsgrove

1. Brett MANNING
2. Chad RENNIE
3. Graeme SUAPOE
4. Jake BEETSON
5. Misieli VAIKELI
6. Braeden BATISTE
7. Blake CAVALARO
8. Zac WEDESWEILLER
9. Guillame BONNET
10. Thibaud BRACONNIER
11. Guy POWER
12. Matt BAKER
13. Petros THANOS [c]

14. Daniel HANSELL
15. Sam BURGESS
16. Kaleli HOPOI
17. Braden UELE
18. Temata RANGI

COACH: Sam Ayache

Auburn

1. Cliff Nye
2. Harmony Hunt
3. Ray Tafokitau
4. Heka Nanai
5. Keiron Pope
6. Jaelin Graham
7. Doug Hewitt
8. Daniel Tuulau
9. Luke Ferry
20. Pat Mafi
11. Chris Salem
12. Will Mitchell
13. Damien Mostyn

14. Tyrone Shelley
15. Rajan Opetai-Halls
16. Jayson Gerecs
17. Sione Tovo

COACH: Darren Maroon
 
 
Western Suburbs Magpies Vs Cabramatta Two Blues
Leichhardt Oval, Saturday, June 15
Kick-off: 3.00pm
Referee: Drew Oultram

Western Suburbs

1. Amanono Tovio
2. Tuiniua Paiaaua
3. Sam Aiga
4. Jerome Mose
5. Tala Mapesone
6. Michael Stevens
7. Nathan Waters
8. Dean Rysko
9. Dayne Craig
10. Matiasi Toutai
11. Mason Talolua
12. Tom Morrison
13. Sonny Bristow

15. Todd Makejev
16. David Atuau
18. Fredrick Tevaga
22. Tenisio Ahovelo

COACH: Leo Epifania

Cabramatta

1. Donny Thompson
2. Jason Gray
3. Pierce Sapsford
4. Danny Barakat
5. Danny Cray
6. James Trotter
7. Tiger Vatuvei
8. Max Napa
9. Trent Trotter
10. Kieran Edwards
11. Nick Eshman
12. Tuki Jackson
13. Henry Taufaao

15. Matt Hall
16. Pat Lennard
17. Luke Lavender
19. Judah Lavalu

COACH: Chris Yates
 
 
Guildford Owls Vs Wentworthville Magpies
McCredie Park, Saturday, June 15
Kick-off: 3.00pm
Referee: Kasey Badger

Guildford

1. Apipeli LAVAKA
2. Nathan DAVIS
3. Jack Le Hang
4. Ethan TANGIRA
5. Halauafu LAVAKA
6. Mitchell BRASSINGTON
7. Bryce HOSKINS
8. Charlie FARAH
9. Blake APLIN
10. Chris SAAB
11. Dylan MCKEOWN
12. Jordon ANOUHAIDER
13. Jordon LATHAM

14. Michael LUONG
15. Michael KI
16. Phillip TAKCHI
17. Casey ELLIS

COACH: Steve Ghosn

Wentworthville

1. CHARLIE HEREKOTUKUTUKU
2. DOMINIC REARDON
3. CECIL MACKENZIE
4. PATRICK MATAELE
5. ARTHUR TAKAPU
6. AARON FLUKE
7. MATTHEW PLACE
8. FRANCIS TUIGAMALA
9. MATTHEW HUNT
10. TIM WYNN
11. SOLOMONE LASALO
12. DANIEL PENESE
13. MITCHELL STANFIELD [c]

14. NETANI SUKA
15. LIONEL O’MALLEY
16. SIMON GREAVES
21. VALU NASIO
22. WALTER VAEAU

COACH: Alex Chan
 
 
Windsor Wolves Vs Asquith Magpies
Windsor Sports Complex, Saturday, June 15
Kick-off: 4.00pm
Referee: Phil Sung

WindsorRMC

1. Alan Eisenhuth
2. Joshua Jay
3. Kieren Croft
4. Jake Butler-Fleming
5. Chris Aunese-Scanlan
6. Ben Stewart [c]
7. Jake Maklouf
8. Hutch Maiava
9. Blake South
10. Chris Satae
11. Danny Galea
12. Shenelle Haumono
13. Ryan Tramonte

14. Sam Hollis
15. Rangi Tagaloa
16. Blake Dunscombe
18. Felise Kini Taukafa
22. Clay Robinson

COACH: Brad Prior

Asquith

1. Sione ALA
2. James WORKMAN
3. Joshua NICHOLLS
4. Adam KALCINA
5. Brad HORDER
6. Jack HAWKINS
7. Brad WALL
8. Steve MEREDITH
9. Luke JAY
10. Mark MEREDITH
11. Brendan HURD
12. Ina PAPERA
13. Ryan WHEELER

14. Aaron GROOM
15. Lochlan PIPER
16. Matt HURD
17. Sione FAKAUHO

COACH: Paul Pollard
 
 
The Entrance Tigers Vs Mounties
EDSACC Oval, Sunday, June 16
Kick-off: 3.00pm
Referee: Scott Murray

The Entrance

1. Jamen McLeod
2. Scott Peachey
3. Ryan Jowett
4. Rhys Pritchard
5. Harley Ridge
6. Jake Fitzpatrick
7. Arana Taumata
8. Sinbad Kali
9. Scott Jones
10. Ryan Dalziel
11. Tom Thurston
12. Alan Munro [c]
13. Troy Adams

14. Troy Woodley
15. Jye Newton
16. Sebastian Vourlos
17. Tim Nawaqatabu

COACH: Jamy Forbes

Mounties

1. Theo Leato
2. Billy King
3. Wayne Dargan
4. Louis Vaitou
5. Tim Tautuaa
6. David Farkas
7. Blake Davies
8. Mitch Cahalane
9. Lancen Joudo
10. Pat Galea
11. Adam Tangata
12. Grant Lahey
13. Reece Goldsmith

14. Uiti Baker
15. Nick Kassis
16. Tim Baldwin
17. Brandon Bonnici
18. Fred Pakutoa
19. PJ Asiata

COACH: Eddie Flahey
 
   
Burwood North Ryde United Vs Blacktown Workers
TG Milner, Sunday, June 16
Kick-off: 3.00pm
Referee: Chris Treneman

Burwood North Ryde

1. Joe ULUIBAU
2. BJ NATHAN
3. Joe ROKOQO
4. Matt EVANS
5. Jordan TONGAHAI
6. Joshua Phillips
7. Shae JARVIS
8. Jordan TUIVAII
9. Kurt ALDRIDGE
10. Tarek EL MASRI
11. Tim WINITANA
12. Sione FAKAHUA
13. Joe FLINT [c]

14. Brayden DWYER
15. Ilija RADAN
16. Nathan GRAHAM
17. Elias SUKKAR

COACH: Nyke Aaron Zammit & Andrew Emelio

Blacktown Workers

1. SCOTT BUCKLEY
2. LESLIE NGAULFE
3. JOSH FRASIER
4. JEAN LUC KNOX
5. PAUL LOLESIO
6. JABBA JOSEPH
7. ELIA MOELESI
8. LATU FIFITA
9. JAKE ATTARD
10. CHAD GRANT
11. JAKE SHEARER
12. MOSESE PANGAI
13. KURT HORTON

14. JORDAN SOLOMON
15. HAMILTON VALEPUA
16. DAVID ANDJELIC
17. WILLIE LAFOLAFO

COACH: Adam Tuite




Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories