The world of Rugby League.

rleague.com

Teams: Finals Week 1 VB NSW Cup Cup

Teams for Week 1 of the New South Wales VB Cup Semi Finals Series.
Teams: Finals Week 1 VB NSW Cup Cup
by rleague.com

Auckland Vulcans (6th) Vs Wests Tigers (7th)
Elimination Final
Remondis Stadium, Saturday, September 14
Kick-off: 12.00pm
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via www.hawkesburyradio.com.au or on the www.nswrl.com.au Broadcast page)
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)
Broadcast: www.nswrl.com.au’s NSWRL Match Centre Scoreboard


Auckland Vulcans

1. Tangi Ropati
2. Ngani Laumape
3. Siosiua Taukeiaho
20. Agnatius Paasi
5. Viliami Lolohea
6. Steve Waetford
7. Pita Godinet
8. Suaia Matagi
9. Siliva Havili
10. Charlie Gubb
11. John Palavi
12. Sebastine Ikahihifo
13. Murray Iti

14. Aaron Nootai
15. Atelea Nafetalai
16. Herman Retzlaff
17. Nathaniel Peteru
18. Daniel Palavi

COACH: Willie Swann

Wests Tigers

1. Sean Meaney (c)
2. Moses Pangai
3. Josh Davis
4. Rory Brien
5. Sitaleki Akauola
6. Eddie Paea
7. Jack Madden
8. Matt Groat
9. Masada Iosefa
10. Ava Seumanufagai
11. Asipeli Fine
12. Jarrod Farlow
13. Shaun Spence

14. James Gavet
15. Dave Harris
16. Soni Paasi
17. Inno Inosesio
18. Adrian Haangana

COACH: Paul Fletcher


Cronulla Sharks (1st) Vs Windsor Wolves (4th)
Qualifying Final
Remondis Stadium, Saturday, September 14
Kick-off: 2.00pm
Referee: Phil Henderson
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Hawkesbury Radio 89.9FM (Link available via www.hawkesburyradio.com.au or on the www.nswrl.com.au Broadcast page)
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)


Cronulla Sharks

1. Nathan Gardner
2. Nathan Stapleton
3. Kirisome Auva’a
4. Stewart Mills
5. Young Tonumaipea
6. Penani Manumalealii
7. Chad Townsend
8. Siosaia Vave
9. Pat Politoni
19. David Fifita
11. Junior Moors
12. Tupou Sopoaga
13. Tyrone Peachey

14. Junior Roqica
16. Michael Lichaa
17. Tim Robinson
18. Matthew Wright
20. Rodney Coates
22. Daniel Moroko

COACH: Tony Herman

Windsor Wolves

1. MATT MOYLAN
2. TONY SATINI
3. WES NAIQAMA
4. TRAVIS ROBINSON
5. ETO NABULI
6. BLAKE AUSTIN
7. LUKE CAPEWELL
8. SAM ANDERSON
9. BLAKE SOUTH
10. CAMERON CIRALDO
11. VAIPUNA TIA KILIFI
12. ANTHONY CHERRINGTON
13. NATHAN SMITH

14. LIAM AYOUB
15. KYLE O’DONNELL
16. SAM HOLLIS
17. JOSH BUTFIELD
19. TOM EISENHUTH

COACH: GUY MISSIO


Newtown Jets (5th) Vs Wentworthville Magpies (8th)
Elimination Final
Leichhardt Oval, Sunday, September 15
Kick-off: 4.00pm
Referee: Liam Nicholls
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)
Broadcast: www.nswrl.com.au’s NSWRL Match Centre Scoreboard


Newtown Jets

1. Henare Wells
23. Pierce Sapsford
3. Yileen Gordon
4. Michael Oldfield
5. Paul Rokolati
6. Adam Henry
7. Ryley Jacks
8. Ray Moujalli
9. Kurt Kara
10. Khalid Deeb
11. Ryan Verlinden
12. Brad Barrett
13. Tinirau Arona

14. Andrew Pearn
16. Josh Ailaomai
17. Saulala Houma
18. Nafe Seluini

COACH: Greg Matterson

Wentworthville Magpies

1. Jake Mullaney
2. Semi Radradra
3. Dylon Gilbert
4. Cecil MacKenzie
5. Dominic Reardon
6. Aaron Fluke
7. Dean Parata
8. Peni Terepo
9. Brendan McKinnon
10. Taniela Lasalo
11. Pat Mataele
18. Kenny Edwards
13. Pat O'Hanlon

14. Lorenzo Ma'afu
15. Isaac Maliota
16. Walter Vaeau
17. Junior Paulo
20. Danny Howard

COACH: Brett Cook


Newcastle Knights (2nd) Vs North Sydney Bears (3rd)
Qualifying Final
Leichhardt Oval, Sunday, September 15
Kick-off: 6.10pm
Referee: Lawrence McDonell
Broadcast: LIVE on Fox Sports 1
Broadcast: Radio Coverage courtesy of Steele Sports Radio (Link available via the www.nswrl.com.au Broadcast page)


Newcastle Knights

1. Kevin Naiqama
2. Josh Mantellato
3. Peter Mata’utia
4. Timana Tahu
5. Chanel Mata’utia
6. Tyler Randell
7. Adrian Davis
30. Toka Likiliki
9. Chris Adams (c)
10. Mitchell Frei
11. Joseph Tapine
12. Zane Tetevano
13. Korbin Sims

14. Chad Redman
18. Paterika Vaivai
21. Siuatonga Likiliki
24. Dylan Smith
27. Rodney Mason

COACH: Rick Stone

North Sydney Bears

1. Justin Hunt
2. Andrew Everingham
3. Shaune Corrigan
4. Matt King
5. Curtis Johnston
6. Darren Nicholls [c]
7. Apisai Koroisau
8. Dave Tyrell
9. Nathan Peats
10. Luke Burgess
11. Ben Lowe
12. Kyle Turner
13. Josh Starling

14. Bennett Leslie
15. Daniel Fepuleai
16. Joey Matapuku
18. Greg Nichols
19. Matt Hyland

COACH: Wayne Lambkin

Source: www.nswrl.com.au


Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories