The world of Rugby League.

rleague.com

Teams: Finals Week 1 Ron Massey Cup

Teams for Week 1 of the NSWRL Ron Massey Cup.
Teams: Finals Week 1 Ron Massey Cup
by rleague.com

Burwood North Ryde United (6th) Vs Windsor Wolves (7th)
Elimination Final
Ringrose Park, Saturday, September 7
Kick-off: 1.45pm
Referee: Scot Murray


Burwood

1. Mitch HENDERSON
2. Maaloga KONELIO
3. Joe ULUIBAU
4. Matt EVANS
5. Jordan TONGAHAI
6. Joshua PHILLIPS
7. Ryan MILLARD
8. Elias SUKKAR
9. Kurt ALDRIDGE
10. Tarek EL MASRI
11. Andrew EMELIO (c)
12. Joe FLINT
13. BJ NATHAN

14. Sione FAKAHUA
15. Ilija RADAN
16. Joe MATAELE
17. Tim WINITANA

COACH: Nyke Aaron ZAMMIT & Andrew EMELIO

Windsor

1. Jake Butler-Fleming
2. Joshua Jay
3. Alan Eisenhuth
4. Eddie Aiono
5. Chris Aunese-Scanlan
6. Kieren Croft
7. Ben Stewart [c]
8. Hutch Maiava
9. Eli Makaui
10. Chris Satae
11. Clay Robinson
12. Shenelle Haumono
13. Ryan Tramonte

14. PJ Cartwright
15. Rangi Tagaloa
16. Blake Dunscombe
17. Jack Quealey
19. Campbell Battye-Smith

COACH: Brad Prior


Mounties (2nd) Vs Wentworthville Magpies (3rd)
Qualifying Final
Ringrose Park, Saturday, September 7
Kick-off: 3.30pm
Referee: Chris Treneman

Mounties

1. Theo Leato
2. Louis Vaiotu
3. Francis Vaiotu
4. Vinnie Uelese
5. Shannon Chapman
6. David Farkas
7. Sam Brunton
8. Mitch Cahalane
9. Jason Antonelli
10. Uiti Baker
11. Grant Lahey
12. Pat Galea
13. Tim Baldwin

14. Tunui Maurangi
15. Nick Kassis
18. Jason Green
19. Tere Glassie
20. Fred Pakutoa
23. John Leiataua

COACH: Eddie Flahey

Wentworthville

1. MATTHEW COLLINS
2. JEROME MACKENZIE
3. KJ MACKENZIE
4. DANIEL HOWARD
5. ARTHUR TAKAPU
6. BRENDAN WATERS
7. MATTHEW PLACE
8. FRANCIS TUIGAMALA
9. SIMON GREAVES
10. NATHAN ARMIT
11. SOLOMONE LASALO
12. VALU NASIO
13. MITCHELL STANFIELD [c]

14. NETANI SUKA
15. DANIEL PENESE
16. TYRONE VIIGA
24. TAUNAOLA KEI

COACH: ALEX CHAN


Auburn Warriors (5th) Vs Western Suburbs Magpies (8th)
Elimination Final
New Era Stadium, Saturday, September 7
Kick-off: 1.45pm
Referee: Adam Cassidy

Auburn

1. Cliff Nye
2. Alex Seini
3. Ray Tafokitau
4. Heka Nanai
5. Fiteli Fatai
6. Gerrard McCallum
7. Robbie Kamoto
8. Sione Tovo
9. Luke Ferry
10. Tupou Iongi
11. Pat Mafi
12. Will Mitchell
13. Chris Salem

14. Jordan Bowles
15. Makahesi Makatoa
16. Hala Akauola
17. Daniel Tuulau
18. Latu Ahokava
19. Harmony Hunt
20. Alby Boaza

COACH: Darren Maroon

WesternSuburbs

1. Sam Aiga
2. Sean Connor
3. Fusi Toutai
4. Jerome Mose
5. Amanono Tovio
6. Micheal Stevens
7. Nathan Waters
8. Dean Rysko
9. Dayne Craig
10. Sonny Bristow
11. Seffa Silafau
12. Tom Morrison
13. Mason Talolua

15. David Atuau
18. Fred Tevago
30. Chris Standing
31. Todd Makajev

COACH: Leo Epifania


Cabramatta Two Blues (1st) Vs The Entrance Tigers (4th)
Qualifying Final
New Era Stadium, Saturday, September 7
Kick-off: 3.30pm
Referee: Daniel Olford

Cabramatta

1. Danny CRAY
2. Jason GRAY
3. Chris TARIPO
4. Danny BARAKAT
5. Fetongi TUIAVANU
20. James TROTTER
7. Blake CAVALLARO
8. Pat LENNARD
9. Tiger VATUVEI
10. Ene FOLAU
11. Jerry KEY
12. Nick ESHMAN
13. Henry TAUFAAO

6. Charlie LATULIPE
14. Gus JASMINE
18. Judah LAVULU
19. Max NAPA

COACH: Chris YATES

The Entrance

1. Rhys Pritchard
2. Scott Peachey
3. Mason Harrison
4. Brad Chatfield
5. Perry Lebroque
6. Scott Jones
7. Arana Taumata
8. Sinbad Kali
9. Troy Woodley
10. Dylan Theurjahr
11. Jye Newton
12. Alan Munro
13. Troy Adams

15. Jay Heming
16. Sebastian Vourlos
17. Tim Nawaqatabu
18. Ryan Jowett
19. Nathan McCartin

COACH: Jamy Forbes

Source: www.nswrl.com.au


Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories