The world of Rugby League.

rleague.com

2012 Round 14 Intrust Super Cup Teams

Teams for Round 14 of the Queensland Intrust Super Cup competition.
2012 Round 14 Intrust Super Cup Teams
by NRL

Teams for Round 14 of the Queensland Intrust Super Cup competition.

INTRUST SUPER CUP Round 14

Ipswich Jets v Mackay Cutters at North Ipswich Reserve on Friday, June 15 - 7.30pm

Ipswich Jets

1. Javarn White 2. Ramon Filipine 3. Donald Malone 4. Brendon Marshall 5. Jarrod McInally 6. Brendan Lindsay 7. Ian Lacey 8. Tyson Lofipo 9. Todd Riggs 10. Rowan Winterfield 11. Sam Martin 12. Lorenzo Maafu 13. Keiron Lander 14. Smith Samau 15. Luke Page 16. Matt Parcell 17. Kurtis Lingwoodock

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Mackay Cutters

1. David Milne 2. Bureta Faraimo 3. Ben Jones 4. Aaron Fairweather 5. Liam Taylor 6. Grant Rovelli (c) 7. Matt Minto 8. Lewis Balcomb 9. Neil Budworth 10.Sam Hoare 11. Jason Schirnack 12. Dane Hogan 13. Jardine Bobongie 14. Kelvin Nielsen 15. Tyson Andrews 16. Chris Gesch 17. Luke Fatnowna

Coach: Anthony Seibold

Sunshine Coast Sea Eagles v Easts Tigers at Sunshine Coast Stadium on Saturday, June 16 - 3pm

Sunshine Coast Sea Eagles

1. Hughie Stanley 2. Filinga Filiga 3. Jake Meninga 4. Mitch Buckett 5. Dale Middleton 6. Justin Otto 7. Todd Murphy (c) 8. Martin Cordwell 9. Brenton Stonier 10. Alex Simpson 11. Kristian Wanka 12. Jaz Nahu-Main 13. Jon Platt 14. James Boyce 15. Kane Richards 16. Peter Gallen 17. Zac Litherland 18. Luke Zarate

Coach: Dave Cordwell

Easts Tigers

1. Corey Thompson 2. Corbin Kiernan 3. Shane Neumann (c) 4. Shea Moylan 5. Ryan Tongia 6. Cody Walker 7. Isaac Kaufmann 8. Mitchell Garbutt 9. McKanah Gibson 10. Kenny Bromwich 11. Matthew Zgrajewski 12. Wiremu Ratana 13. Leon Panapa 14. Liam McDonald 15. Steven Thorpe 16. Luke Lavelle 17. Geoff Holcombe

Coach: Troy McCarthy

Burleigh Bears v Northern Pride at Pizzey Park on Sunday, June 17 - 2pm

Burleigh Bears

1. Michael Brophy 2. Ethan Mafi 3. Anthony Don 4. Dave Sheehan 5. Dan Kerr 6. Jordan Rankin 7. Brad Bennett 8. Josh Coyle 9. Beau Falloon 10. Louis Fanene 11. Darren Griffiths (c) 12. Jesse Malcolm 13. Kurt Sorensen (c) 14. Sam Meskell 15. Blake Morrison 16. Pele Peletelese 18. Jason Bradfield

Coach: Paul Bramley

Northern Pride

1. Ben Fitzpatrick 2. Wayne Ulugia 3. Brett Anderson 4. Chey Bird 5. Davin Crampton 6. Ty Williams (c) 7. Ryan Ghietti 8. Ben Spina 9. Jason Roos 10. Alex Starmer 11. Ethan Lowe 12. Blake Leary 13. Joel Riethmuller 14. Maddie Oosen 15. Luke Saunders 16. Jamie Frizzo 17. Ben Laity

Coach: Dave Maiden

CQ Capras v Norths Devils at Browne Park on Sunday, June 17 - 2.10pm* (Live on Channel 9)

CQ Capras

1. Reece Baker 2. Tyron Cranston 3. Brent Williams 4. Mitch Zornig 5. Russell Webber 6. Gavin Duffy 7. Jonathon Tavinor 8. Tim Glasby 9. Cheyenne Motu 10. James Taputu Crombie 11. Alan Rothery 12. John Clayton 13. Gavin Hiscox 14. Ashley Kris 15. Reece Goldsmith 16. George Jarrett 17. Sailosi Vatubua 18. Ben Bromley

Coach: John Harbin

Norths Devils

1. Daniel Ogden 2. Sione Lolohea 3. Joel Bailey 4. Namila Davui 5. Keiran English 6. Angus Cameron 7. Matt Smith 8. Ryan Hansen 9. Kurt Baptiste 10. Nathan Cleaver 11. Jacob Samoa 12. Chris McLean 13. Jay Aston 14. Che Fa'alafi 15. Pat McPherson 16. Jamie Muller 17. Mark Vaiao

Coach: Craig Hodges

Redcliffe Dolphins v Tweed Heads Seagulls at Dolphin Oval on Sunday, June 17 - 3pm

Redcliffe Dolphins

1. Joe Bond 2. Delroy Berryman 3. Marty Hatfield 4. Paul Ivan 5. Liam Georgetown 6. Maurice Kennedy 7. Luke Capewell 8. Chris Farrell (c) 9. Tom Butterfield 10. Isaak Ah Mau 11. Troy Giess 12. Derrick Watkins 13. James Ackerman 14. Tui Samoa 15. Adam Marr 16. Matt Handcock 17. Chris Faust

Coach: John Dixon

Tweed Heads Seagulls

1. Phil Graham 2. Shaun Carney 3. James Wood 4. Matt Hundy 5. Tom Merritt 6. Brad Davis (c) 7. Beau Henry 8. Aaron Cannings 9. Matt King 10. Jake Leary 11. Rod Griffin 12. Dominique Peyroux 13. Cody Nelson 14. Michael Henderson 15. Matt Carbutt 16. Cory Blair 17. Michael Parker-Walshe

Coach: Ben Anderson

Souths Logan Magpies v Wynnum Manly Seagulls at Davies Park on Sunday, June 17 - 3pm

Souths Logan Magpies

1. Dallas Anderson 2. Walter Imo 3. Nick Doyle 4. Mat Templeman 5. Josh Damen 6. Ben Cronin 7. Dan Humphreys 8. Mat Pitman 9. Ben Thorburn 10. Matt Cameron 11. Andrew Edwards 12. Sam Gardel 13. Rez Phillips 14. Wade Liddell 15. Darcy Wright 16. Dario Esposito 17. Chris Medcalf

Coach: Mark Beaumont

Wynnum Manly Seagulls

1. Nathanael Barnes 2. Peter Gubb 3. Dan Wallace 4. Jason Moon 5. Junior Togia 6. Jacob Fauid 7. Matt Seamark 8. Charlie Gubb 9. Jake Granville 10. Dane Carlaw 11. Tim Natusch 12. Jon Grieve 13. Luke Dalziel-Don (c) 14. John Te Reo 15. Andrew Clayton 16. Matt Smith 17. Ben Shea

Coach: Paul Green




Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories