The world of Rugby League.

rleague.com

2012 Rd 11 Intrust Super Cup Teams

Teams for Round 11 of the 2012 Intrust Super Cup competition.
2012 Rd 11 Intrust Super Cup Teams
by NRL

Teams for Round 11 of the 2012 Intrust Super Cup competition.

INTRUST SUPER CUP Round 11

Ipswich Jets v Norths Devils at North Ipswich Reserve on Saturday, May 26 - 3pm

Ipswich Jets

1. Javarn White 2. Ramon Filipine 3. Donald Malone 4. Brendon Marshall 5. Jarrod McInally 6. Brendan Lindsay 7. Ian Lacey 8. Tyson Lofipo 9. Michael Fisher 10. Rowan Winterfield 11. Sam Martin 12. Lorenzo Maafu 13. Keiron Lander 14. Smith Samau 15. Luke Page 16. Luke Walker 17. Kurtis Lingwoodock

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Norths Devils

1. Daniel Ogden 2. Sione Lolohea 3. Joel Bailey 4. Namila Davui 5. Keiran English 6. Ben Sullivan 7. Matt Smith 8. Jarrod Wallace 9. Kurt Baptiste 10. Natthan Cleaver 11. Mitchell Frei 12. Chris McLean 13. Jamie Muller 19. Jay Aston 15. Pat McPherson 16. Steve Darby 17. Mark Vaiao

Coach: Craig Hodges

Northern Pride v Redcliffe Dolphins at Barlow Park on Saturday, May 26 - 5.30pm

Northern Pride

1. Chey Bird 2. Davin Crampton 3. Brett Anderson 4. Rod Jensen 5. Scott Gibson 6. Ty Williams (c) 7. Ryan Ghietti 8. Ben Spina 9. Jason Roos 10. Alex Starmer 11. Ethan Lowe 12. Blake Leary 13. Joel Riethmuller 14. Jamie Frizzo 15. Luke Saunders 16. Noel Underwood 19. Maddie Oosen

Coach: Dave Maiden

Redcliffe Dolphins

1. Dane Gagai 2. Delroy Berryman 3. Aaron Whitchurch 4. Paul Ivan 5. Liam Georgetown 6. Maurice Kennedy 7. Luke Capewell 8. Chris Farrell (c) 9. Tui Samoa 10. Isaak Ah Mau 11. Derrick Watkins 12. Chris Faust 13. Tom Murphy 14. Zach Strasser 15. James Ackerman 16. Matt Handcock 17. Zac Lemberg

Coach: John Dixon

Burleigh Bears v Sunshine Coast Sea Eagles at Pizzey Park on Saturday, May 26 - 6pm

Burleigh Bears

1. Michael Brophy 2. Anthony Don 3. James Stuart 4. Steve Michaels 5. Dan Kerr 6. Jamie Dowling 7. Todd Seymour 8. Darren Griffiths (c) 9. Sam Meskell 10. Louie Fanene 11. Ayden Lee 12. Blake Morrison 13. Kurt Sorenson (c) 14. Beau Falloon 15. Jesse Malcolm 16. Pele Peletelese 17. Josh Coyle

Coach: Paul Bramley

Sunshine Coast Sea Eagles

1. Hughie Stanley 2. Campbell Stewart 3. Mitch Buckett 4. Filinga Filiga 5. Dale Middleton 6. Callum Klein 7. Todd Murphy (c) 8. Martin Cordwell 9. Brenton Stonier 10. Alex Simpson 11. Kristian Wanka 12. Jye Ballinger 13. Peter Gallen 14. Kane Richards 15. Jon Platt 16. Luke Zarate 17. Matt Gough

Coach: Dave Cordwell

Wynnum Manly Seagulls v Mackay Cutters at BMD Kougari Oval on Sunday, May 27 - 2.10pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Sean Loxley 2. Peter Gubb 3. Dan Wallace 4. Jason Moon 5. Nathanael Barnes 6. Jacob Fauid 7. Matt Seamark 8. Charlie Gubb 9. Jake Granville 10. Dane Carlaw 11. Matt Smith 12. Jon Grieve 13. Luke Dalziel-Don (c) 14. John Te Reo 15. Andrew Clayton 16. Tim Natusch 17. Troyden Watene

Coach: Paul Green

Mackay Cutters

1. David Milne 2. Liam Taylor 3. Moses Pangai 4. Ben Jones 5. Michael Thomas 6. Grant Rovelli (c) 7. Matt Minto 8. Lewis Balcomb 9. Neil Budworth 10. Sam Hoare 11. Dane Hogan 12. Luke Young 13. Jardine Bobongie 14. Kelvin Nielsen 15. Chris Gesch 16. Tyson Andrews 17. Jason Schirnack 20. Luke Fatnowna

Coach: Anthony Seibold

CQ Capras v Easts Tigers at Browne Park on Sunday, May 27 - 2pm

CQ Capras

1. Reece Baker 2. Tyrone Cranston 3. Brent Williams 4. Mitch Zornig 5. Russell Webber 6. Gavin Duffy 7. Jonathon Tavinor 8. Tim Glasby 9. Cheyenne Motu 10. James Taputu Crombie 11. Alan Rothery 12. John Clayton 13. Gavin Hiscox 20. Dave McLellan 15. Reece Goldsmith 16. George Jarrett 17. Ashley Kris

Coach: John Harbin

Easts Tigers

1. Corey Thompson 2. Ryan Tongia 3. Shane Neumann (c) 4. Shea Moylan 5. Maa Ruua 6. Cody Walker 7. Luke Kelly 8. Liam McDonald 9. Geoff Holcombe 10. Mitchell Garbutt 11. Steven Thorpe 12. Kenny Bromwich 13. Leon Panapa 14. Matthew Zgrajewski 15. Jordan McLean 16. Lance Morris 17. Isaac Kaufmann

Coach: Troy McCarthy

Tweed Heads Seagulls v Souths Logan Magpies at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 27 - 3pm

Tweed Heads Seagulls

1. Phil Graham 2. Joe Vickery 3. James Wood 4. Matt Hundy 5. Tom Merritt 6. Beau Henry 7. Brad Davis (c) 8. Aaron Cannings 9. Matt King 10. Michael Henderson 11. Rod Griffin 12. Cody Nelson 13. Tom Kingston 14. TBA 15. Jake Leary 16. Ryan Milligan 20. Ryan James

Coach: Ben Anderson

Souths Logan Magpies

1. Dallas Anderson 2. Chris Medcalf 3. Walter Imo 4. Mat Templeman 5. Josh Damon 6. Ben Cronin 7. Dan Humphreys 8. Dario Esposito 9. Eliakim Uasi 10. Matt Cameron 11. Andrew Edwards 12. Sam Gardel 13. Rez Phillips 14. Wade Liddell 15. Darcy Wright 16. Mat Pitman 17. Phil Dennis

Coach: Mark Beaumont


Your thoughts?


You need to login or register to contribute here



Follow rleague.com on Facebook

Related Profiles

View profile pages including statistics, results, news, photos and more on all of the following...

Popular News Stories