The world of Rugby League.

rleague.com

2013 NYC Holden Cup Round 2 Teams

harrofam

harrofam

Round 2 - Mar 14-18

Thu March 14 2013, 5:45PM AEDT GMT+11
Thu: Parramatta v Canterbury
at ANZ Stadium (Sydney), Homebush Bay (NSW)

Fri March 15 2013, 5:45PM AEDT GMT+11
Fri: Dragons v Brisbane
at WIN Stadium, Wollongong (NSW)

Sat March 16 2013, 5:15PM NZDT GMT+13
Sat: Warriors v Roosters
at Eden Park, Auckland (NZ)

Sat March 16 2013, 4:15PM AEST GMT+10
Sat: North Qld v Melbourne
at Townsville Stadium, Kirwan, Townsville (QLD)

Sun March 17 2013, 10:45AM AEST GMT+10
Sun: Gold Coast v Canberra
at Skilled Park, Robina, Gold Coast (QLD)

Sun March 17 2013, 12:45PM AEDT GMT+11
Sun: Wests Tigers v Penrith
at Campbelltown Stadium, Leumeah, Sydney (NSW)

Sun March 17 2013, 4:15PM AEDT GMT+11
Sun: Manly v Newcastle
at Brookvale Oval, Brookvale, Sydney (NSW)

Mon March 11 2013, 4:45PM AEDT GMT+11
Mon: Souths v Cronulla
at ANZ Stadium (Sydney), Homebush Bay (NSW) 
harrofam

harrofam

Titans NYC Under-20s squad vs Raiders NYC

1 Matt Russell
2 Kurtis MacDonald
3 Hymel Hunt
4 Mitch Ardler
5 Jared Teo
6 Matthew Beddow
7 Jamal Fogarty
8 Caleb Binge
9 Zach Friend
10 Oliver Percy
11 Sam Johnson
12 Sam Gee
13 Mitchell Hall

Interchange
14 Francis Veukiso
15 Sam Harrold
16 Rian Diffey
17 Jahrome Hughes
Coach Jamie O’Connor 
harrofam

harrofam

NYC- CANBERRA RAIDERS V GOLD COAST TITANS
SKILLED PARK, SUNDAY MARCH 17, 11.45AM

1. Jack Creith
2. Trae Clarke
3. Brenko Lee
4. Anthony Milford
5. Brad Smith
6. Jordan Worboys
7. Mitch Cornish ©
8. Jeremy Cropper
9. Matthew Frawley
10. Jeff Lynch
11. Scott Doyle
12. Mitchell Barnett
13. Patrick Mago

14. Ricky Garard
15. Mitchell Shaw
16. Josh Baker
17. Tahakilu Pangai
18. Dennis Tomarchio
19. Jake Rumsby

COACH: Mick Mantelli 
harrofam

harrofam

St George Illawarra Dragons

1. Yaw Kiti Glymin
2. Kayne Brennan
3. Charly Runciman
4. Sitiveni Moceideke
5. Justin Leigh
6. Jacob Neill
7. Shannon Crook
8. Kem Seru
9. Craig Garvey (c)
10. Jackson Merritt
11. Luke Dodge
12. Julian Flego
13. Kal Collins
14. Taylor Brown
15. George Lolo
16. Sam Coster
17. Jamie Stanley
18. Blake Jones 
harrofam

harrofam

Broncos

1 Kurt Capewell
2 Paul Byrnes
3 Joseph Forrester
4 Tom Opacic
5 Jack Schaffer
6 Kodi Nikorima
7 Cameron Cullen
8 Francis Molo
9 Jayden Berrell
10 Stephen Coombe
11 Caleb Timu
12 Brett Greinke
13 Benjamin Garcia
14 Duncan Paia'Aua
15 Travis Peeters
16 Jo Ofahengaue
17 Ajuma Adams 
harrofam

harrofam

VODAFONE JUNIOR WARRIORS
1 NGATAUA HUKATAI
2 TUIMOALA LOLOHEA
3 LAFU FEAGAIGA
4 DAVID FUSITUA
5 VILIAMI LOLOHEA
6 EKO MALU
7 MASON LINO
8 VINCENT AFOA
9 MICHAEL SIO
10 SAM LISONE
11 RAYMOND FAITALA-MARINER
12 ERIC NEWBIGGING
13 DAVID BHANA (c)
Interchange:
14 VILIAMI KAVEINGA
15 ABRAHAM PAPALII
16 ALBERT VETE
17 STEDMAN LEFAU
18 ESERA ESERA
20 TRENT BISHOP
HEAD COACH: JOHN ACKLAND 
harrofam

harrofam

Roosters
1 Dallas Wells
2 Graeme Su'a Poe
3 Brendan Elliott
4 Nene Macdonald
5 Jack Goodsell
6 Samisoni Langi
7 Tyler CornishTyler Cornish
8 Brandon Tago
9 Jason Antonelli
10 Jokatama Dokonivalu
11 Jack Siejka
12 Rhyse Martin
13 John Asiata
14 Alex Thomas
15 Shaquille Blair
16 Louis Meehan
17 Tuiala Togitasi
18 Jack Noble 
harrofam

harrofam

North Queensland Toyota Cowboys NYC: 1. Zac Santo 2. Zac Mackay 3. Javid Bowen 4. Samsen O’Neill 5. Brady Williams 6. Alex Grant 7. Sam Foster 8. Patrick Kaufusi 9. Jayden Hodges 10. Damon Tauroa-Rauhihi 11. Jack Kelleher 12. Jack Svendsen (c) 13. Andrew Niemoeller. Interchange: 14. Jorden White 15. Jack Rycen 16. Corey Jensen 17. PJ Webb. 
harrofam

harrofam

Storm NYC: 1. Kurt Mann 2. Dane Chang 3. Niua Finau Puaka 4. Una Mohi 5. Michael Butson 6. Corey McGrady 7. Billy Brittain 8. Rhys Kennedy 9. Alex Langbridge 10. Matthew Lodge 11. Cade Umaga 12. Dean Britt 13. Pride Petterson-Robati. Interchange: 14. Herschel Gideon 15. Steve Liki 16. Aleki Falepaini 17. Christian Welch 18. Brenden Treston 19. Tremaine Jensen 20. Francis Tualau. 
harrofam

harrofam

PENRITH PANTHERS NYC TEAM
1. Kieran MOSS, 2. Dallin WATENE – ZELEZNIAK,3. George JENNINGS, 4. Tony SATINI (C), 5. Jarred WILSON, 6. Daniel FOSTER, 7. Sam SCARLETT, 8. Chris SMITH, 9. Brendan ATTWOOD, 10. Reagan CAMPBELL-GILLARD (C), 11. Bryce CARTWRIGHT, 12. James DUNLEY, 13. Andy SAUNDERS
INTERCHANGE; 14. Pat HOLLIS, 15. Iszah YEO, 16. Tekina VAILEA, 17. Kieran MOSELEY
COACH; GARTH BRENNAN 
harrofam

harrofam

Panthers

Kurtis Rowe
Delouise Hoeter
Nathan Milone
Leva LiLeva Li
Paul Simona
Matt Mulcahy
Luke Brooks
Nathan Brown
Nofoa Leapai
Kyle Lovett
Andrew Vela
Salesi FunakiS
Brenden Santi

Shane Lalogafau
Andy Fiagatusa
Jake Dooner
Manaia Cherrington
Daniel Rakvin
Manaia Rudolph 
harrofam

harrofam

MANLY SEA EAGLES v NEWCASTLE KNIGHTS

ROUND 2 NYC TEAM LIST |
1. Clint GUTHERSON
2. Matt IKUVALAU
3. Patrick KENNEDY
4. Latrell SCHAUMKEL
5. Suni FATIALOFA
6. Will PEARSALL
7. Zach NICHOLLS
8. Jake TROBJEVIC
9. Daniel VASEK
10. Evan LEE
11. Dylan KELLY
12. Leonati FEILOAKITUA
13. Luke BARTLEY
Bench
14. Michael STIG
15. Fabian GOODALL
16. Jack DELANEY
17. Paul TUIGAMALA
18. Jamil HOPOATE
[U]Coach:[/U] Luke Williamson 
harrofam

harrofam

Newcastle

1. Honeti Tuha
2. Lachlan Shipard
3. Josh Allison
4. Pat Mata’utia
5. Jake Mamo
6. James De Saxe
7. Eddie Proudler
8. Jackson Hill
9. Adam Clydsdale (c)
10. Curtly Hope-Hodgetts
11. Ben Roose
12. Joseph Tapine
13. James Elias
Interchange
14. Tom Rouse
15. Michael Steele
16. Jah Pakau
17. Jeremy Ma’a
18. Lachlan Fitzgibbon 
harrofam

harrofam

The Rabbitohs under 20s side for round two is:
1) Will Paterson
2) Siosaia Tanginoa
3) Tyrone Phillips
4) Aaron Gray
5) Jordan Heyer
6) Dylan Walker
7) Brad Wall
8) Daniel Smith
9) Cameron McInnes (c)
10) Arnold Woulf
11) Brad Croad (c)
12) Nick Hedley
13) Luke Pollard
Interchange:
14) Jake Watts
15) Lincoln Kavanagh
16) Joseph Nakhoul
17) Wes Mourad
Coach – Grant Jones 
harrofam

harrofam

NYC Holden Cup Sharks
1. Nesi Mataitonga
2. Malcom Congoo
3. Crete Waaka
4. Anthony Moraitis
5. Alan Niulesa
6. Jake Walsh
7. Fa’amanu Brown
8. Tokerau Raru
9. Scott Sorenson
10. Eronny Mareko
11. Jackson Cartwright
12. Michael Morris
13. Winstone Asotasi
Interchange
14. Sione Masima
15. Kurt Dillon
16. Jack Broughton
17. Masi Nona
18. Patrice Siolo
19. Taylar Garrett
20. Ben Chahoud 
harrofam

harrofam

Parramatta

1. Isaiah Mosese
2. Vai Toutai
3. John Folau
4. Connor Broadhurst
5. Takai Moeakiola
6. Mitchell Brasington
7. Zach Dockar-Clay
8. Pauli Pauli
9. Luke Vescio
10. Daniel Alvaro
11. Diamond Charlie
12. Fred Junior Mauala
13. Jordan Latham

Interchange:
14. Chad McGill
15. Junior Paulo
16. Joseph Ualesi
17. Tepai Moeroa
18. Jordan Grant 
harrofam

harrofam

Bulldogs

1 Patrick Templeman
2 Dylan Rintoul
3 Ryan Wilson
4 Dujean Manuel-Liolevave
5 John Talioe Sila
6 Moses Mbye
7 Jaline Graham
8 Josh VaartjesJ
9 Blake Carter
10 Herman Essese
11 David Minute
12 Danny Fualalo
13 Jack Creighton
14 Robbie Kamoto
15 James RalphsJ
16 Makahesi Makatoa
19 Adam Elliot
2121 Jordan Jammal 

You need to login or register to contribute here

Recent Rugby League Posts

OutbackEyes - The Venues and Match Details for next weekend's Connell and Meninga Cup semi-finals.The respective winners will meet in the state finals....
ALX21 - Also Dawson Cross made the Wide Bay team @eileen.
ALX21 - NYC RD 7 Squads Titans 17 J.Wedderburn-Parish Cowboys 17 C.Hess Broncos 2 E.Alick 6 J.Nikorima 7 W.Brimson 17 G.Fai
BobRiley - Did qld ever win a origin match after the hooter
showaheart - Any headgear is good headgear, my only advice is to buy something he wants to wear, the hardest thing I found with the young one's, is ge...
Footyfreak1971 - Yes it will be interesting to see I how many boys will be picked from the zone teams in 14s. I don't think we will see many, because ther...
grandad - I played for taxation in early 60's and i'm sure there was a team from mail exchange
Northqld - What about with the u/15 QAS team, are they too only made up of contracted players??? Not sure about that. Do they get to play at any ot...

Game by Game Discussions

Table 'rleague.meeting' doesn't exist
SELECT m.SportID as CategoryID, 'SportID' as CategoryType, m.Name as MeetingName, e.Name as EventName, m.MeetingID, e.EventID, e.EventNumber, e.StartTime, e.ForumPosts as Posts FROM `event` e INNER JOIN meeting m ON m.MeetingID = e.MeetingID WHERE NOT e.`Status` = 'closed' AND e.EndTime > UTC_TIMESTAMP() AND (m.SportID = 4 AND m.Removed = 0) AND (ISNULL(OrderIndex) OR OrderIndex <= 100) GROUP BY e.EventID ORDER BY e.StartTime LIMIT 20
backtrace/var/www/html/core/master.php800mc/var/www/html/data/forumPosts.php737loadUpcomingEvents/var/www/html/api/v2/api.php160Process/var/www/html/api/v2/api.php75Run/var/www/html/core/master.php866renderSlats/var/www/html/rleague/Forum_Right.php52include_once/var/www/html/Forum.php168